השוק הפרטי מוביל את השוק המוסדי

השוק הפרטי מוביל את השוק המוסדי

אם יצא לכם בעבר לבקר בבית חולים, ודאי שמתם לב לתחושה שנשאבתם בזמן הרחק לאחור. המצב הכלכלי העדין שנמצאות בו מערכות הבריאות וחוסר המימון לאמצעים ויכולות חדשות, מפנה את התקציב המועט שיש במערכות אלו אל הדחוף ולא תמיד אל החשוב. בית חולים זקוק למכשירי CT נוספים, לחדרי ניתוח מתקדמים ולרופאים מהשורה הראשונה, אך שם דגש קטן מזה על מערכות לאבחון מתקדם, על ניתוח המידע ועל כלים חדשים לניהול בין השניים.

אין צורך לנחש כבר שרפואת העתיד תשתפר פלאים רק אם היכולת לנתח נתונים ולהסיק מסקנות בזמן אמת יעבדו כמכלול אחד, השכל הרפואי ישותף בין כל הגורמים העוסקים בכך באופן גלובלי והידע יהיה נחלת הכלל.

לעומת מערכות הבריאות, חברות הסטארט אפ העוסקות במדע הרפואה ובמציאת פתרונות לבעיות רפואיות מעולמות שונים, החל מניהול מידע, אבחון וניטור מחלות ועד לפתרון בקרה ושליטה לזריקת אפידורל ליולדת, מוצאות את התקציבים והמימון שלהם במשקיעים פרטיים או בענקיות ייצור המכשור הרפואי. גם חברות הענק העוסקות בפיתוח ומכירה של מערכות מורכבות לשירותי הרפואה המוסדיים והקהילתיים כמו ג’ונסון & ג’ונסון (JNJ) ומרק (Merck) משקיעות הון עתק במידע ובחווית המשתמש של המערכות המשווקות על ידם.

חזון רפואת העתיד מתחיל להיוולד בעזרת מנוע עצום של אלפי חברות סטארטאפ בתחום הרפואה (MedTech) בתמיכה פרטית. החברות האלה מורכבות מאנשי חזון שמבינים רפואה, טכנולוגיה, שיווק וחווית משתמש ux. כשיש לך חזון חזק וברור לחמש שנים קדימה ואף יותר, אתה כבר נמצא וחולם את עתיד הרפואה.

התקשרו עכשיו:
0523367908

האתגרים שהמוצר בא לפתור

המעצב אינו צריך להיות מנתח לב על מנת להבין מושגים ותיאור בעיות גרפיות בתחום הקרדיולוגיה שהרי כל רעיון חדש נבנה על מנת לפתור או להקל על אתגר מורכב. היכולת להבין את הפיצוח הטכנולוגי בבסיסו מאפשר למעצב חווית המשתמש לתת פתרונות יצירתיים ולהביא מעולמו אל עולם הרפואה. זו הדרך שבה נולדים רעיונות חדשים בחווית המשתמש.

המטרות העסקיות

מעצב חווית משתמש ux הוא מקצוע רב שכבתי, ככל שהידע רב יותר, יכול מקצוען חווית המשתמש לצפות ולתת פתרון מדוייק יותר העונה לא רק על צרכי סוגי המשתמשים השונים אלא ובעיקר לצורך העסקי והמטרות העסקיות של הארגון/ חברה שהוא משרת.

קהל יעד

לכל קהל יעד יש מכנה משותף, אתגרים לחצות, עולם של חשיבה שונה, רקע, חינוך וכיוצא באלה. איסוף ומחקר של קהל היעד מאפשר למעצב חווית המשתמש להבין מי אלו הפרסונות שאיתן יש ליצור את השיחה והחוויה העיצובית. הכרת קהל היעד הוא הבסיס ליצירת מוצר דיגיטלי שישרת אותם נאמנה.

תנאי פעילות

איפה המוצר מופעל?, על איזה מכשיר?, כמה זמן בממוצע יש למשתמש להשתמש בו? האם הוא מוצר שנועד להתריע?, לנטר?, לאסוף מידע?. האם המוצר יושב בתנאי משרד/ מעבדה/ חוץ?

הכרת מכלול האלמנטים וחקירת אנשי המפתח וקהלי היעד, מאפשרת יצירת גבול דמיוני שאיתו ניתן לשחק בבטחה וליצור מוצר מותאם לתנאים שאליהם הוא שייך.

חווית המשתמש UX כמפתח לפיצוח אתגרים בעולם הרפואה

אנחנו כמעט תמיד נוטים לחשוב שאם המוצר שלנו נועד לקהילה מצומצמת ומקצועית, הוא לא צריך להיות מושקע ומטופל ברמת חווית המשתמש. בעבר, הנטיה היתה לבנות מוצר בידי מפתחים ואחר כך לנסות ולשפר את הנראות שלו. היום המגמה הזו השתנתה לחלוטין. חווית המשתמש הפכה להיות חלק מרכזי בפיצוח האתגרים העומדים בפני מוצרים לעולם הרפואה, המעצב הוא איש סוד ושותף לחלק מהצלחת המוצר ברמה השיווקית/ מכירתית באמצעות החלום שהופך לשימושי, נגיש, אינטואיטיבי ויעיל.

המוצר הדיגיטלי בעולם הרפואה, כמו בעולם החברתי לובש צורה ומדבר בשפת קהל היעד שלו במאפיינים רבים התומכים בהצלחה.

דוגמאות לחווית משתמש ux במוצרים לעולם הרפואה

לסיכום

חווית משתמש ux טובה, היא השילוב של יכולת הלמידה וההטמעה של המעצב את קהל היד, תנאי הפעילות והאתגרים שהמוצר פותר. ברגע שכל אלו ברורים ומובנים למעצב, הוא חפשי ליצור חוויה כזו שתדייק את המוצר לידי המשתמשים בו ותיצור את החוויה הדרושה להצלחת המוצר.

חוויה משתמש מצויינת מציפה רגשות חיוביים ו”דביקות” (Stickiness) עבור המשתמש המשרתות את המטרות העסקיות של החברה והמטרות המובהקות של סוגי המשתמשים.

אם יש פרוייקט מאתגר, אני כאן!
שלחו לי הודעה

  2

  Related Posts

  iw Hebrew
  X
  Itay Alon.com
  הי
  איך אפשר לעזור?
  דילוג לתוכן